Myanmar (Burma) · naypyitaw pyihtaunghcunaalmyay

jayyyaarserihkarine, naypyitaw pyihtaunghcunaalmyay (Myanmar (Burma)) yakınında M3,2 deprem

UTC saat: 2026-01-06 07:12:58 UTC Yerel saat: —
Büyüklük
M3.2
Derinlik
10.0 km
Kaynak
EMSC

naypyitaw pyihtaunghcunaalmyay · jayyyaarserihkarine

Ülke özeti

Harita

Bu deprem hakkında

6 Ocak 2026 07:12 UTC’de jayyyaarserihkarine, naypyitaw pyihtaunghcunaalmyay (Myanmar (Burma)) yakınında M3,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yaklaşık 10 km derinlikteki bu sığ deprem, yüzeyde genellikle daha güçlü hissedilir. Bu büyüklükteki depremler sıklıkla hissedilir ancak nadiren hasara yol açar.

Olay EMSC tarafından kaydedildi. Myanmar (Burma): son 24 saatte 2 deprem kaydedildi, en güçlüsü M3,7.

Detaylar

ID
386aafd4cd930d038d1421527974cf7a925c879a
Büyüklük
M3.2
Derinlik
10.0 km
UTC saat
2026-01-06 07:12:58 UTC
Yerel saat
—
Eyalet/Bölge
naypyitaw pyihtaunghcunaalmyay
Şehir
jayyyaarserihkarine
Köy
saittaut
Kaynak
emsc
Koordinatlar
19.80000, 96.25500
Sıcaklık
21.4°C

Derinlik profili

Derinlik profili Derinlik: 10 km (Sığ) Yüzey Sığ Orta Derin 0 km 70 km 300 km 700 km 10 km
Sığ
10 km
10 km — bölgesel ortalamadan (34.2 km) daha sığ
Bölgesel ortalama: 34.2 km
Derinlik neden önemli

Sığ depremler enerjiyi yüzeye yakın açığa çıkarır — sarsıntı daha güçlü hissedilir ve hasar potansiyeli daha yüksektir.

Derinlik sınıfları USGS’ye göre

Hissedilme bildirimleri

4EMSC / LastQuake hissedilme bildirimi

Bu depremin hissedilmesine ilişkin gönüllü bildirimlerdir. Bildirim sayısı bir şiddet ölçümü değildir ve USGS DYFI bildirimleriyle toplanmaz.

Veri güncellemesi: 6 Oca 2026 07:27 UTC · Son kontrol: 6 Eyl 2026 12:18 UTC

Kaynak: EMSC / LastQuake

Yakındaki yanardağlar

  • Mesafe: 163 km ·Stratovolcano ·Yükseklik: 1'518 m ·Son püskürme: -6050 ·Burma (Myanmar)

Yarıçap · 50 km

Yakındaki altyapı

Kategori başına en yakın 3 saha

Havalimanları

  • Nay Pyi Taw International AirportMyanmar (Burma) · NYT · VYNT
    20,4 kmKuş uçuşu mesafe

Kaynak: OurAirports · Veri tarihi: 2026-10-05

Seçim coğrafi yakınlığı gösterir; tehlike bölgesi veya doğrulanmış etki değildir. Mesafeler kayıtlı saha koordinatlarına dayanır. Kaynaklar ve veri tarihleri

Myanmar (Burma)

Bu depremin bağlamı

05 Eki 2025 – 05 Eki 2026 · M ≥ 3,0 · 391 Katalog kayıtları

Doğrudan karşılaştırma için yeterince güvenilir uygun veri şu anda mevcut değil. Bölge profili mevcut kayıtları ve sınırlarını gösterir.

Sismik profili aç

Tarihsel deprem haritası · Myanmar (Burma)

Bu ülkede kısa ve uzun vadeli deprem aktivitesini keşfedin. Büyüklük, derinlik ve tarih aralığı filtrelerini kullanın.

Ülke istatistikleri · Myanmar (Burma)

Bu ülke için KPI’ları, en güçlü ve en yeni olayları ve ortalamaları görüntüleyin.

Paylaş